Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret285413
Site Haritası
Hava Durumu
Çansa KIZ Öğrenci Yurdu Hakkında Öğrencilerimizin Yorumları

ÇANSA KIZ ÖĞRENCİ YURDUNDA KALAN ÖĞRENCİ YORUMLARI

Çanakkale ‘de Üniversite yıllarımın belki de hayatımın en güzel yıllarını geçirdiğim evim. Evim diyorum çünkü Çansa’yı hiçbir zaman yurt olarak görmedim ve her zaman çok farklı bir yeri oldu bende. Sıcacık ortamıyla, bana hep gülen gözlerle bakan Fatoş ablası, Funda ablası, Elveda teyzesi, Nihal ablası ve daha adını sayamadığım güzel insanlarıyla, birbirinden tatlı kız arkadaşlarım ve sahip olduğum dostlarımla kocaman bir aileydik biz. Şimdi mezun oldum ama biliyorum ki Çanakkale’de her zaman beni bekleyen kocaman bir ailem daha var :))

Gülbeste ERTEKİN

 

Çansa ile geçen 5 senemin hangi kısmını anlatsam, neyi paylaşsam yetmez, biliyorum ama mezun olmama rağmen hala Çanakkale’de bir evim olduğunu hissettirebilen, okul dönemimle sınırlı kalmayan bir ömre yaydığım artık benim ailem olan güzel yürekli insanları aynı çatı altında toplayan yerdir Çansa. Hala kapısından adım atsam geldiğim ilk gün gelir aklıma. Bambaşka bir şehre taşınmanın ve alışmanın verdiği endişeleri ve heyecanı ilk günden son güne sonuna kadar paylaşıp güzel enerjilerini aktaran çalışanlarla dolu. Personel demek bile garip geliyor,onlar benim hala birlikte gülüp, ağladığım aile fertlerim. Kime nasıl teşekkür etsem kelimeler az kalacak, buna rağmen değinmeden geçemeyecek olduklarım var elbette.

Sabah derslerine uyandığımda beni ceketsiz asla okula göndermeyen kapının önünde giymeyeceğim, giyeceksin kavgaları ettiğim, sonunda ceketle o kapıdan çıkıp her seferinde iyi ki giymişim diye içimden geçirdiğim, birlikte saatlerce sadece anımıza kahkaha atıp gülme krizlerine girdiğim Nihal ablama,

Bir annenin eksikliğini kollarında hiçbir şekilde hissetmeyeceğiniz, hasta olduğumu gözümden anlayıp iyi olduğuma emin olana kadar rahat olmayan, ütü yapmayı beceremediğimde git sen kahvaltını et diyerek kaşla göz arasında ütüyü halledebilen Elveda teyzeme,

Beni hiçbir zaman kırmadan ne istesem yapmaya çalışan, güler yüzünü eksik etmeyen Aşçı teyzemize, Ömer abime, İsmail Abime ve Ayşe Ablama,

Kaç kahvemizin kaç yıl hatırı vardır kim bilir diyebileceğim dünya tatlısı, sohbetine doyamadığım, iyi kötü her şeyimi paylaştığım, hep gücünü yanımda hissetiğim, bir durum için saatlerce kritik yapabildiği Fatoş ablama,

Bana Çanakkale’de bir abla değil, gerektiğinde bir anne – baba olan, bir bakışımdan ne demek istediğime kadar anlayabilen yüreği ve kendi güzel insan Funda ablama şüphesiz 5 (beş) sene boyunca yaşadığım her şeyimi paylaştığı ve benimle yaşıyormuşçasına aynı heyecana ortak olduğu için, hayatımda iyi ki iyi ki olduğu için çok teşekkür ediyorum.

Ailemden ayrıldğım için ağlayarak girdiğim bu kapıdan arkamda koca koca  insanlarla hiç utanmadan hep birlikte ağlaya ağlaya çıktığımı ömrüm boyunca unutamam herhalde.

Hayatımın en güzel dönemine ev sahipliği yapan ÇANSA hiçbir işletmenin maddi kaygılarıyla kıyaslanamayacak kadar güzel ve özel değerler bıraktı bende.

Kapısından her girdiğimde evime geldim diyebildiğim bu yerde kalacak olan arkadaşlarımın aslında ne kadar şanslı olduklarına da değinmeden geçemeyeceğim…

Özge ÇELİK

 

3 yıl önce geldim Çanakkale’ye. Hiç tanımadığım bir şehirde, hiç tanımadığım insanlarla yaşamak için kendime yer aramaya. Gerçi çok fazla aramama gerek kalmadı. Ben ilk Çansa’ya geldim ve başka bir alternatif aramadım. İlk anda buranın sıcaklığını hissettim. Güleryüz, tatlı dil, samimiyet, gerçek anlamda yakınlık… İlk gün ve sonraki günlere dair hatırımda olacak şeylerdi bunlar. 3 yılımı burada geçirdim ve artık gidiyorum. Bana kendimi hiç yalnız hissettirmedikleri için, her ihtiyacım olduğunda yanımda oldukları için, güvenli ve huzurlu bir şekilde aile ortamı sağladıkları için yurt yönetimi ve personelindeki herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hoşçakalın

Esra SOYKAN

 

ÇANSA benim kocaman ailem.

Kaldığım 4 yıl boyunca bana emek veren, bana aile sıcaklığını hissettiren, hep güvende olmamı sağlayan evim

Yaptığı tüm etkinliklerle, pikniklerle bizi motive etmeye çalışan yönetimimiz ve çalışanları yurt olmanın ötesinde bana bir aile gibi kucak açtılar her zaman. Burada bizlere eşlik eden Elveda teyzem ve Nihal ablam bana bir anne gibi davrandılar. Sıkılınca, üzülünce kucağında ağladım stresli sınav zamanlarında beni teselli eden, bana meyveler soyup hazırlayan Elveda Teyzem, hoş sohbetleriyle neşeli halleriyle Nihal ablam, tüm yardımlarıyla, içtenliğiyle yanımda olan Funda Ablam ve yurdumuzun çınarı Ömer Abim, diğer tüm çalışanlar sizler benim için çok değerlisiniz. Buradaki dostluklarımı, arkadaşlarımı, hayatımın her döneminde hatırlayacağım.

İyi ki buraya geldim, iyi ki sizleri tanıdım. Sizi çok seviyorum. Bir yurt olmaktan öte bana bir ev olan Çansa benim ailem. Hem de kocaman ailem…

Gülsiye KOÇBIYIK

 

4 yıllık Çanakkale’deki hayatımı ÇANSA kız öğrenci yurdunda geçirdim. Burada geçirdiğim ve kaldığım her anda yardım eden, güler yüzünü eksiltmeyen yurt yönetimine ve yurt personeline çok teşekkür ederim. Buraya bir sınavla geldim, burada çok şey yaşadım ve iyi insanlar tanıdım. Bu büyük aile için ne söylesem havada kalır. Tanımadıkları halde yardım eden, rahatını sağlamaya çalışan, yol gösteren, ablalık, ağabeylik eden insanları tanıdığım için çok mutluyum ve 4 sene hiç ayrılmadan yanlarında kaldım. Artık mezun olduğum için gidiyorum ama burada yurttaki insanları tanıdığım için şanslıyım, geçirdiğim zaman çok değerli. Yıllar sonra dönsem buraya yine kalplerini, yurtlarını açacak olduklarını bilerek gidiyorum.

Hoşçakal yurdum hoşçakal Çanakkale. Allahaısmarladık.

Herşey için sağolun.

Mahize ATILGAN

Çanakkale’deki evim diyerek başlayacağım söze, belki size çok klasik gelecek ama Çansa’da 4 (dört)sene kalan ve bir kez bile pişman olmayan bilir bu duyguyu.

İlk sene Kayıt olduğum günü hatırlıyorum da ağlayarak ayrılmıştım annemden ilk defa bu kadar uzaktık çünkü, yapamayacağımı düşünmüştüm ve o zor günlerimde hep Nihal ablam ve Elveda teyzem vardı yanımda, bana annemin yokluğunu bir kez bile hissettirmediler.

Onlardan çok şey öğrendim ve en güzeli de sınav haftalarında bana moral vermeleri her defasında öz güvenimi yerine getirmeleri hastalıkta yanımda olmaları ve daha sayamadığım bir sürü anılarımız var. Funda ablam, Fatoş ablam, Ömer abim, Aşçı teyzemiz, Azem amcam hepsi o kadar kıymetli ki şimdi bunlarda kim diye soruyorsunuz kendi kendinize diyorum ya yaşamayan bilemez.

Buraya sığdıramadığım çok şey paylaştım onlarla. Hayatımdaki en küçük gelişmede Funda ablama, Fatoş ablama koşardım ilk onlar ile paylaşırdım ve onlar bana doğruyu yanlışı anlatırdı. 4 (dört) sene çok çabuk geçti ama dolu dolu geçti.

Bu şehri kazananlar çok şanslılar kendinizi daha özel hissetmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

İyi ki varsınız güzel ailem, iyi ki sizleri tanıdım, iyi ki bir çok yurt arasından sizleri tercih ettim ve kocaman aile olduk….

Ben Mezun oldum ama hayatımda çok değerli insanlar, dostlar kazandım. Herkese çok teşekkür ederim. Benim üzerimde emeğiniz çok büyük, sizler ile büyüdüm hiç kopmamak dileğiyle….

BÜŞRA TEZEL

 

Üniversite yıllarındaki sıcak yuvam, geniş ailem ÇANSA. Gerek öğrencileri ile gerek çalışanları ile bana kollarını sonuna kadar açan güzel yurdum, her şey için sonsuz teşekkürlerimi sunarım. İkinci evim, ikinci ailem oldunuz sıcaklığınızla. Çanakkale’nin ayazında akşam vakti okuldan geldiğimde aşçımın sıcacık yemekleri, ekibinizin öğrenciyle olan sıcak diyalogları, güler yüzlü oluşunuz içimi ısıtan en önemli unsurlardı. Yazın güzel bahçemizde kahve sohbetlerimizi saymıyorum bile… 3 (üç) yılım geçti sizlerle ailem bildim ikinci evim saydım Funda ablanın gönül rahatlatan anlatımları, Fatoş ablanın sürekli gülen yüzü hoş iltifatları, Nihal abla ve Elveda teyzemin yemek sohbetleri her şey ama her şey çok güzeldi. Tekrar bir 4 (dört) yılım olsa tekrar sizlerle olmak isterdim. Öğrenci nazını bu kadar güzel çeken başka bir yurt var mı? bilmiyorum J En güzel anılarım, arkadaşlıklarım var bu yurtta… sizleri hiç unutmayacağım sevgi ile kalın ÇANSA’M….

EDA DURGUTOĞLU

 

 

Çansa Kız Öğrenci Yurdu benim 4 (dört) koca yılımı geçirdiğim yer. 4 (dört) yıl boyunca kaldığım odam, evim buradaki birçok insan da ailem oldu. İlk geldiğimde yurt tadilattaydı fakat Nihal abla yorgunluğuna rağmen bütün neşesi ile bizi karşılamış gülücüklerle uğurlamıştı. Funda abla güzel sözler ve düzgün bir ciddiyetle bizlerle konuşmuş ve kalmaya karar vermiştim. O zamandan bu zamana bakıyorum da iyi ki kalmışım burada diyorum. Yine gelsem yine burayı ve o odayı isterdim. Buradaki ablalarımla çok güzel zamanlar geçirdik, yeri geldi sıkıntılarımızı paylaştık, yeri geldi kahkahalar attık. Güzel arkadaşlıklar paylaştık. Elveda teyzem, Fatoş ablam canım oldular öz oldular. İyi ki tanımışım buradaki güzel insanları. Neyse sanırım fazla uzattım. ÇANSA benim için hep özel kalacak diyor ve burada sonlandırıyorum…

MERVA AKTAŞ

 

 

 

  
9588 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Üyelik Girişi
 Yurt Başvuru formu
Yemek Listemiz
Kahvaltı Listemiz